Jak efektivně ukotvit zateplovací izolaci do zdiva


Je před vámi akce zateplování rodinného nebo bytového domu a výstavba nové fasády? K zateplování objektů se s úspěchem již mnoho let využívají zejména dva typy izolačních hmot – stavební polystyren a minerální vata. Velkému zájmu veřejnosti se těší i kombinované systémy, například vata pokrytá obkladovým kamenem, což se hodí zvláště do horských oblastí, kde má vzhled exteriéru domů a chalup velký význam pro místní kolorit. Jen si představte, jak by vypadal takový horský hotel, když jej zčásti omítnete bílou vápennou omítkou a zčásti bude obložený břidlicí, bude to stylové, a zároveň bude budova dostatečně zateplená a úsporná z hlediska nákladů na vytápění.

lešení na domě

Neméně důležité je však také zajištění vhodné technologie kotvení izolace do zdiva. Jistě vám nemusíme vysvětlovat, co se stane, pokud využijete nevhodný kotvící systém, kdy se izolace na opláštění budovy začne po několika letech odlupovat a praskat. Taková práce je pak zcela zbyteční a opravovat takovou fasádu je prakticky nemožné. Musí se strhnout a vybudovat znovu od počátku až do konce.

výstavba lešení

Právě proto buďte důrazní ve výběru správného kotvícího systému a vsaďte například na kotvení Ecoraw. Jedná se o injektážní kotvy Spiral Anksys, je to jedna z nejlepších kotvících technologií na trhu. Poradí si i s výše uvedeným příkladem, kdy se kotví do zdiva kámen s minerální vatou. Kotvy Spiral Anksys lze využít na jakýkoli stavební materiál včetně betonu, dřeva, dutých cihel nebo opláštění Unimo buněk. Můžete jej využít i pro mobilní dřevostavby a klasické mobilhousy.

Spiral Anksys lze použít i pro rozsáhlé projekty zateplování fasád velkých panelových bloků, sportovních hal, obchodních center, budov úřadů, pavilonů nemocnic atp. Nezklame vás v žádném prostředí, ať už se jedná o drsné podmínky v horských oblastech, anebo lázeňské zóny v Polabské nížině.