Uvidíte na čem jste


Mnoho nemocí je možné chytit během chvilky kontaktu s někým kdo je aktuálně nemocný. A nemusíte s dotyčným ani promluvit. Stačí když se chytí za kliku, kterou potom chytíte i vy. Viry se šíří opravdu extrémně rychle, a to je důvod, proč se každý rok opakují stejné nemoci v takových měřítcích jako každý rok můžeme sledovat. Proti nemocem je možné bojovat jen budováním silné imunity a dodržováním hygieny, což je pro mnohé jedince stále nepřekonatelný problém. Není se tedy čemu divit, že počty nemocných jsou každý rok velice vysoké.

covid test

Protože většina lidí je nemocná každý rok alespoň jednou a každý někdy měl běžné onemocnění jako je třeba chřipka nebo zánět průdušek či obyčejné nachlazení, většina lidí má zkušenosti a dokáže si diagnostikovat nemoc doma, aniž by museli k lékaři. V případě covidu je to ale jinak, protože ten může mít příznaky, které jsou podobné nachlazení. Proto je ideální si udělat antigenní test, který vám přesně ukáže, zda covid máte nebo ne. Jedním z testů je například Flowflex, který dokáže rozpoznat i nové mutace viru.

virus covid

Proč si test dělat?
I když už pandemie pominula, covid byl zapsán na seznam běžných onemocnění, se kterými se budeme potýkat už napořád. To ale neznamená, že pro nikoho už nemůže být smrtelně nebezpečný. I dnes na něj mnoho lidí umírá, a tak je nutné být ohleduplní. Když budete mít respirační onemocnění, jako první vám bude lékař dělat test na covid. Proto je jednodušší už předem vědět zda náhodou covid nemáte, a test si můžete udělat vy sami v klidu doma.
Během pandemie byly testy povinné, a musel si je dělat každý, kdo chtěl jít do práce nebo ven z domu. Nelze vyloučit, že nebudou povinné i někdy v budoucnu, a i proto je dobré je doma mít připravené, kdyby byly potřeba. Díky včasně provedenému testu můžete přispět k tomu, že se covid už nebude šířit tak rychle.