Využijte výhod pro instalaci tepelného čerpadla na Mělnicku


Bydlíte na Mělnicku a zvažujete nad tím, jak vytápět váš objekt, aby vaše náklady na topení nebyly astronomické? Pak opusťte drahá řešení vytápění elektrokotlem, elektrickými přímotopy nebo plynovým kotlem a přejděte v Mělníku na tepelná čerpadla.

Příhodné klimatické podmínky – u systémů vzduch / voda, které mívají nižší pořizovací náklady v porovnání se systémy země / voda, se vyplatí využít výhod zejména tam, kde je po celý rok vyšší teplota ovzduší. A to je právě například na Mělnicku, v oblasti, která navazuje na Polabskou nížinu.

radnice v Mělníku

Mělnicko je vyhlášenou lokalitou pro pěstování okrasných i užitkových rostlin, například ve Vraňanech se nachází obrovské plantáže jahod, které umožňují vždy červnový samosběr. Větší podíl teplého vzduchu i v zimních měsících dává na Mělnicku šanci uspět s dostatečným výkonem tepelného čerpadla vzduch / voda každému, kdo tu vlastní rodinný dům nebo rekreační chatu. Tyto typy tepelných čerpadel mohou být výhodné i pro majitele chat či domů v okolí Máchova jezera, kde je také po celý rok příznivější klima, než například v horských oblastech či pahorkatinách.

tepelné čerpadlo

Bezpracné teplo – jestliže vám dodavatel tepelného čerpadla vhodně zařízení propočítá a zohlední i životnost jednotlivých komponentů, získáte tím dobrý zdroj tepla do vašeho domu s výraznou úsporou nákladů na elektrickou energii. Podstatné také je, že vám odpadne pracné přikládání dřeva do krbu či krbových kamen, a výhodné je i to, že nemusíte být v domě neustále přítomni, abyste v něm udrželi potřebnou teplotu. Provoz tepelných čerpadel nevyžaduje prakticky žádnou údržbu, a vy vytápíte objekt v podstatě bezpracně.

Instalace těchto zařízení vzduch / voda se obecně vyplatí v objektech postavených do nadmořské výšky osmi set metrů, a tam, kde jde o rodinný dům, alespoň zčásti zateplený, dosud vytápěný zemním plynem či elektřinou.