Jak na počítače


Umíte zacházet s počítačem? V dnešní době je úplně normální, když lidé ví, jak zacházet s počítačem. Někdy je to ale opravdu hodně náročné. Znám několik lidí, kteří si myslí, že umí s počítačem zacházet opravdu dokonale. A když potom po nich něco chci, aby mi něco na počítači vysvětlili, tak jenom tápají a kroutí hlavou anebo dělají, že vůbec neví, co mám na mysli a že jim to špatně vysvětluji. Myslíte si, že tohle je správné? Podle mého názoru vůbec ne. Já absolutně nechápu, když člověk něco říká, že to umí a najednou to neumí. Proč tohle říká? To je jenom tak, aby se nějak předvedl před ostatními?

Práce s počítačem je už zcela normální a běžná.

Nejspíš ano, vypadá to tak. Podle mého názoru tohle je škoda a nemělo by se to dít. Kolikrát se mi stalo, že jsem potřebovala pomoc s počítačem a s domácím úkolem. Přišla za mnou kamarádka, která řekla, že v tomhle se opravdu dokonale vyzná, že už to dvakrát anebo i vícekrát dělala. Tak jsem se jí svěřila s problémem. Řekla jsem, co potřebuji do školy udělat. A když jsem jí to ukazovala a popisovala a také jsme seděly u toho u počítače, tak ona mi najednou řekla, že tohle vůbec nedělali. Že prý myslela, že jsme probírali něco úplně jiného a že potřebuji pomoct s něčím úplně jiným.

Někdy informační technologie je vážně náročná.

Byla jsem docela v šoku, bylo už v devět hodin večer a už jsem absolutně nemohla nikoho sehnat, kdo by mi pomohl s počítačem. Informační technologie je právě taková, že člověk se to vlastně musí naučit. Informační technologii se člověk musí naučit postupně, nesmí skočit do toho od půlky nahoru, musí jednoznačně postupně. Je to to samé, jako když se učíte matematiku, také nejdete ihned na násobilku, ale také se prvně učíte malá čísla sčítat a odčítat. To je podobné jako základy na počítači. Také se prvně začínáte učit zakládat email a potom se třeba učíte dělat různé grafy a podobně. Informační technologie je tady od toho, aby nám také usnadňovala práci a aby lidé věděli, co na počítači dělat nebo jak se jim zabavit. A jak jste na tom vy s vědomostmi na počítači? Umíte zacházet s počítačem anebo se to stále učíte?