Jak na počítače


Umíte zacházet s počítačem? V dnešní době je úplně normální, když lidé ví, jak zacházet s počítačem. Někdy je to ale opravdu hodně náročné. Znám několik lidí, kteří si myslí, že umí s počítačem zacházet opravdu dokonale. A když potom po nich něco chci, aby mi něco na počítači vysvětlili, tak jenom tápají a kroutí hlavou anebo dělají, že vůbec neví, co mám na mysli a že jim to špatně vysvětluji. Myslíte si, že tohle je správné? Podle mého názoru vůbec ne. Já absolutně nechápu, když člověk něco říká, že to umí a najednou to neumí. Proč tohle říká? To je jenom tak, aby se nějak předvedl před ostatními?

Práce s počítačem je už zcela normální a běžná.

Nejspíš ano, vypadá to tak. Podle mého názoru tohle je škoda a nemělo by se to dít. Kolikrát se mi stalo, že jsem potřebovala pomoc s počítačem a s domácím úkolem. Přišla za mnou kamarádka, která řekla, že v tomhle se opravdu dokonale vyzná, že už to dvakrát anebo i vícekrát dělala. Tak jsem se jí svěřila s problémem. Řekla jsem, co potřebuji do školy udělat. A když jsem jí to ukazovala a popisovala a také jsme seděly u toho u počítače, tak ona mi najednou řekla, že tohle vůbec nedělali. Že prý myslela, že jsme probírali něco úplně jiného a že potřebuji pomoct s něčím úplně jiným.

Někdy informační technologie je vážně náročná.

Byla jsem docela v šoku, bylo už v devět hodin večer a už jsem absolutně nemohla nikoho sehnat, kdo by mi pomohl s počítačem. Informační technologie je právě taková, že člověk se to vlastně musí naučit. Informační technologii se člověk musí naučit postupně, nesmí skočit do toho od půlky nahoru, musí jednoznačně postupně. Je to to samé, jako když se učíte matematiku, také nejdete ihned na násobilku, ale také se prvně učíte malá čísla sčítat a odčítat. To je podobné jako základy na počítači. Také se prvně začínáte učit zakládat email a potom se třeba učíte dělat různé grafy a podobně. Informační technologie je tady od toho, aby nám také usnadňovala práci a aby lidé věděli, co na počítači dělat nebo jak se jim zabavit. A jak jste na tom vy s vědomostmi na počítači? Umíte zacházet s počítačem anebo se to stále učíte? 

Práce na počítači


Pokud máte doma počítač a rozbije se vám, tak je potom opravdu neštěstí na světě. Tohle se mi stává snad dvakrát do roka. Nevím, čím to je, ale vždycky se mi do počítače dostane nějaký virus. Třeba například v poslední době malware, to bylo zrovna předevčírem. Ani nevíte, jak jsem byla naštvaná, protože já tam dělám online kurzy a také ještě s maminkou jsme na skypu, protože já bydlím v Německu a každý den s maminkou skypujeme. A když jsem tam měla potom ten malware, tak jsem si s tím vůbec nevěděla rady. Byla jsem opravdu naštvaná, protože jsem už během roku dala šest tisíc korun do opravy.

Chtěla bych se naučit na počítači a informační technologii.

Do opravy notebooku, který byl téměř rok a půl nový, takže téměř nový. Takže jsem si říkala, že by nebylo na škodu, kdybych i já se naučila opravovat počítače. Jenomže když jsem potom chodila do kurzů počítačů, abych pochopila lépe počítače a také informační technologii, tak jsem samozřejmě pohořela. Vůbec to nebylo pro mě. Bylo to pro mě velice složité. Bylo to pro mě jako španělská vesnice. Řekla jsem si, že asi žádný počítačový technik ze mě vůbec nebude. Zbytečně jsem utratila dalších pět tisíc korun za počítačový kurz, abych se dozvěděla více informací o informační technologii a o počítačích obecně.

Technologie nejsou pro každého.

Byla jsem opravdu z toho nešťastná, bohužel jsem nedostala ani žádné osvědčení o absolvování kurzu, protože jsem v půlce odešla. Odešla jsem z půlky kvůli tomu, že jsem byla naštvaná, že se v tom nevyznám a že mi pán vedoucí řekl, že jednoznačně na tohle nemám. Urazilo mě to, ale co jsem měla dělat? Vždyť pan vedoucí, který vedl kurz, tak měl pravdu. Byla jsem z toho nešťastná a doma jsem potom také brečela a potom jsem také nadávala. Měla jsem úplný vztek. Řekla jsem si, že se budu zatím na počítači učit sama doma a potom bych si udělala nějaké osvědčení, že bych mohla se starat o počítače.