Má virtuální sídlo firmy Brno špatnou pověst?


Není pochyb o tom, že Brno je jedním z nejznámějších měst naší republiky. Pokud tedy z nějakého důvodu uvažujeme o založení virtuálního sídla, může to být jedna z možností, nad kterou lze uvažovat. Valná většina z nich však virtuální sídlo firmy Brno rovnou odmítne, nebo se k němu alespoň staví skepticky. Jsou totiž přesvědčeni, že nemá mezi lidmi zrovna dobrou pověst, a kdyby jejich firma sídlila zde, jen by si uškodila.

Zde bychom se však měli ptát, zda je tomu skutečně tak. Opravdu je naše druhé největší město považováno za tak špatné? To je důležité vědět, jinak bychom se mohli v tomto případě špatně rozhodnout. A každé špatné rozhodnutí stojí firmu peníze, což si právě ta začínající nemůže v žádném případě dovolit.

panorama centra Brna

V první řadě je pravdou, že o Brnu existuje velké množství nejrůznějších vtipů a historek. Mnohdy také můžeme na internetu najít nejrůznější články o tom, co se tam zrovna zvláštního stalo. Je tedy pravdou, že kdybychom dali jen na ně, do tohoto města bychom ani nepáchli, natož abychom zde nechali sídlit naši firmu.

Jak už to však tak bývá, nic není tak horké, jak se uvaří. Ano, občas se zde mohou dít poněkud zvláštní věci, avšak když se podíváme na statistiky, zjistíme, že jejich frekvence není o tolik vyšší, než v jiných městech srovnatelné velikosti a zalidněnosti.

jedno z virtuálních sídel

Také si musíme uvědomit, že Praha a Brno spolu mají určitou přátelskou řevnivost, která se táhne již desítky let. Není tedy divu, že jedno město o druhém neříká zrovna to nejlepší. A jelikož je Praha naším hlavním městem, a zároveň i turistickým centrem, má v tomto ohledu značnou výhodu.

Pokud o to tedy stojíme, není důvod nemít své sídlo firmy právě zde. Jediný problém může být poloha ve východní části republiky, avšak zde záleží na tom, odkud jsme a na jakou klientelu se chceme soustředit. Mnoha podnikatelům se rozhodně vyplatí.