Nejkrásnější cyklotrasy na Českobudějovicku


Plánujete dovolenou na Českobudějovicku a zajišťujete levné ubytování v Českých Budějovicích, abyste si tu mohli užít jízdu na kole v cykloturistickém duchu? Máte nakoupené cyklobrašny a seřízená jízdní kola, takže stačí jen sbalit věci a vyrazit? Pak by se vám možná hodily následující tipy na jedny z nejzajímavějších tras pro rekreační cyklisty.

cyklotrasa na Třeboňsku

Veselí nad Lužnicí – Třeboň – dopravte se autem nebo vlakem z Českých Budějovic do Veselí nad Lužnicí, vůz zaparkujte u vlakového nádraží a odtud se vydejte směrem po červené turistické značce k pískovně Vlkov I. Nesledujte však trasu cyklostezky, ale udržujte stále směr po červené značce. Ta vás provede těmi nejkrásnějšími místy na Třeboňsku. Vyplatí se z Veselí vydat v odpoledních hodinách, aby vám Slunce osvítilo hladiny rybníků a byly krásně modravé. Trasa vede podél Nadějské rybniční soustavy do obce Klec a dále pak k hrázi rybníka Rožmberk, k rybníku Káňov a podél Zlaté Stoky zakončíte výlet v Třeboni. Nazpět se vrátíte vlakem z nádraží Třeboň – Lázně.

jihočeský rybník

Loučovice – Dívčí Kámen – tato trasa je vhodná jako celodenní, ale je velmi lehká a mohou ji absolvovat i méně zdatní cyklisté. Směřuje převážně po silnici č. 160 a 163 v mírném klesání podél Vltavy, nejprve v sousedství Čertových proudů do Vyššího Brodu a pak přes Rožmberk nad Vltavou do Českého Krumlova. Odtud se napojíte na některou z cyklotras ke krumlovskému vlakovému nádraží a dále do Srnína, Zlaté Koruny a Třísova. Výlet můžete protáhnout o vyjížďku na Kleť, což je ovšem vhodné pro zdatné cyklisty. Do Českých Budějovic se pak dopravíte pohodlně vlakem z Holubova nebo z Boršova nad Vltavou.

Obě trasy pro cyklisty doporučujeme absolvovat pouze za slunečného počasí, jen tak vynikne krása dalekých rozhledů a romantiky jihočeských rybníků, a s ubytováním na okraji Českých Budějovic to bude jistě krásná dovolená.